Doğu Karayipler, Brilliance of the seas & Mariner of the seas ile...

Her sene yeni suya inen gemi ile yeni yılı kutluyoruz. Bu seneki rotamız Doğukarayipler oldu. Gemimiz ise Mariner of the seas. Gene ilerleyen senelerde başka suya inen gemi ile gene aynı rotayı yaptık o seneki gemimiz ise; Briliance of the Seas gemisi idi. Bahsettiğim iki gemide aynı firmaya ait. uzantısından da anlayacağınız gibi 'of the seas'

ROTA BİLGİLER...


Philipsburg, St. Maarten : Yarı Hollandalı yarı Fransız esintileri bulunan St. Maarten Adası her iki kültürü de aynı gün içinde ada turu ile yaşayabileceğiniz yegane merkezdir. Dükkanlarla sarılmış sokaklarda gezinip kaldırım kahvelerinde dinlendikten sonra Pinel Adası’na doğru yola çıkabilirsiniz.

Nassau (Bahamas) : Bahama Adalarının başkenti Nassau, New Providence Adasındadır. Uluslararası ihtişam ve tropik rahatlığın kendine özgü bir karışımını sunan bu kentte ziyaretçiler istedikleri her şeyi yapabilir ya da hiçbir şey yapmadan sadece dinlenebilirler. 1718`de koloni olan bu kentte Britanya etkisi çok belirgindir. Ama Bahamalar`ı özel kılan kolonyel ve Batı Afrika etkilerinin karışımıdır. Eşsiz bir manzara için Queen`s Staircase`den Fincastle Kale`sine tırmanabilir veya yüzmek ve şnorkelle dalış için ideal bir yer olan Pradise Island`a gidin.

Charlotta Amalie, St: Thomas : St. Thomas güzel plajları ve kristal berraklığında suları ile meşhurdur. Ayrıca, bu büyüleyici Karayip adası gümrüksüz alışveriş imkanları ile de ün kazanmıştır. İçkilerden, porselen ve kristallere kadar her şeyde gümrüksüz ve uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. St.Thomas Limanı`nın nefes kesici manzarasını görmek için Skyline Drive ile bir geziye katılabilirsiniz.

Fort Lauderdale (Florida) : Güneşi denizi ve plajlarıyla ünlü bu liman yatçılar ve gemilerin Güney Amerikadaki başkentidir. Su sporuyla uğraşan bir çok sporcu da Ft. Lauderale’i seçmektedir. Karayiplere çoğu geminin başlangıç ve bitiş noktasıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder