Viyana / Avusturya
Viyana da yapılacak belli başlı şeyler var, bunların en başında Viyana denince ilk akla gelen Klasik Müzik oluyor. Eğer Müzikten anlıyorsanız, kesinlikle tanıdığımız bildiğimiz dünyaca ünlü müzik duayenlerinin evlerini gezin. Zaten bütün şehir de Haydn, Mozart, Beethoven ve Schubert üzerinden Strauß-Hanedanına, Gustav Mahler ve Arnold Schönberg'den Herbert von Karajan, Falco ve Rainhard Fendrich'e kadar büyük müzisyenlerin izleri heryerdedir, çünkü bu duayenler Avusturyalı ve hal böyle olunca şehirde kafeler, sokaklar, hediyelik eşyalar ve her şeyde ve her yerde onların izi bulunuyor…

En önemli Viyanalı turistik yerlerin ve simgelerin gezisini ve anlatımını kapsayan Eski Viyana turları. Bu turlara istek üzerine Viyana Hofburg (Hükümdar Sarayı) Kaiserappartements (Hükümdar apartmanları), Viyana Hazine Odası, Stephansdom (büyük kilise) veya Kaisergruft (Hükümdar Kabri) eklenebilinir ve ilk Viyana ziyaretiniz için özellikle tavsiye edilir. Not: 
Pazartesi günleri bütün müzeleri kapalı.

Sanat Tarihi Müzesinin tam önünde faytonlar var, onlarla şehir turu atmanızı tavsiye ederim ben yaptım çok güzel. Faytoncularda kısa bilgiler aktarıyorlar şehir hakkında. Fiyat olarak yarım saatlik tur 60-70 Euro arasında.
Viyana da kafeler çok meşhurdur, pastacılık ve kahve konusunda dünya sıralamasında yer alıyor diyebilirim. İnanın kötü bir kafeterya ve pastane göremezsiniz hepsi güzel ve şirin dekorasyonu ile arkadan gelen klasik müziği ile Viyana’nın güzel tarihine işlemiştir. Yemek olarak da buraya kadar gelmişken size Schnitzel tavsiye ediyorum.
Birbirinden güzel parkları, görkemli operaları, kafeleri, elmalı pastaları ve leziz schnitzeliyle hem gözünüze, hem damağınıza ve hem de ruhunuza hitap edecek muhteşem bir kent Viyana.


Ben Viyana'ya 1 kere gittim onada babamla beraber gittik. UEFA EURO 2008 Viyana da gerçekleşen Türkiye-Hırvatistan maçı içindi bir banka tarafından davetliydik. İnsanın yurt dışında ülkesini temsil etmesi kadar güzel bir duygu bilmem. Her yer kırmızı-beyaz idi, herkesin üzerinde Türkiye forması. O yüzden resimlerde hep bayrağımız misali kırmızı beyaz giyindim.**TÜRKİYE-HIRVATİSTAN UEFA EURO 2008 ÇEYREK FİNAL MAÇI 20 HAZİRAN 2008 tarihinde gerçekleşti.


ilerleyen senelerde ise Hatsail Turizm olarak tam yılbaşı - xmas üzeri tur düzenledik. Turumuz sırasında yaptığım araştırmalar ve çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

akşam yemekleri için tercih ve tavsiye edilen restoranlar listem:
* ZUM WEISSEN RAUCHFANGKEHRER
* HABSBURG HANEDANI'nın yazlık sarayının içindeki restoran
* GASTHAUS PFUDL RESTORAN

öğle yemekleri için tercih ve tavsiye edilen restoranlar listem: 
* HUTH STADTKRUG RESTAURANT
* K.U.K HOFZUCKERBÖCKEREI DEMEL CAFE
* CAFE HERZOGHOF 

Otelimizin adı ise: Hotel Kaiserin Elisabeth

Sanatı yaşayan şehir... 2 yorum:

 1. Büyük Mesaj ! Merhaba Blogger Seni çok mesaja ilgi duyuyorum. Sen görüşlerini ifade gerçekten çok iyi.
  Avusturya'da Turistik Yerler

  YanıtlaSil
 2. Yerel Turizm

  www.yerelturizm.com olarak amacımız Yerel

  Turizm
  ' in tanıtımının kolayca yapılabilmesidir. Sitemize üye olarak deneyimlerinizi paylaşabilir, Gezilecek Yerler hakkında bilgi verebilirsiniz. Tatil

  Yerleri
  , Otel, tatil köyü vb. konaklama önerileri yapabilirsiniz. Cafe, Restoran vb,

  Eğlence Mekanları
  önerebilir, Gezi ve Turlar ile ilgili organizasyonlarınızı duyurabilirsiniz.

  Şehrinizdeki Özel Günler hakkında bilgi vererek, Yöresel Ürünler' in tanıtımı yapabilirsiniz. Tatil planlarınızı önerilere göre belirleyebilirsiniz. Yörenize ait Yemek Tarifleri hakkında bilgi paylaşabilirsiniz.

  YanıtlaSil