Uludağ

Merhaba;
Geçen hafta sonu Uludağ’a gittik. Ben Uludağ’a uzun senelerdir gitmiyordum. Uludağ kendini aşmış. Kocaman bir kayak merkezi haline gelmiş. Bazı oteller kendini yenilemiş. Bazı yeni oteller açılmış hatta 1. oteller bölgesi ve 2. oteller bölgesi olarak ayırmışlar.
Otellerden sonra 2. soru işareti pistlerdi. Pistler daha genişlemiş. 1. ve 2. bölgede kayak yapıla biliyor. Liftler tek karta indirilmiş. Günlük veya 2 günlük veya haftalık kalacağınız gün kadar kart’a yükleniyor ve istediğiniz kadar kayak yapabiliyorsunuz istediğiniz kadar lifleri değerlendire biliyorsunuz.

Eski Uludağ düşününce her lift için ayrı bir kart ve liftlerde sadece kartları delmek için çalışan görevli vardı. O kartlar siz kayarken uçar ve kaybolurdu sizden sonra arkanızdan kayan başka bir kişi bulduğunda da o kullanırdı, veya su deyince yırtılırdı… 
Yanı Uludağ kendini aşmış.
Biz Ergün otelde kaldık. Ergün otel 1. bölgede bulunan butik bir otel. Odaları çok ferah ve büyük. Tam bir aile oteli. 
Son günden bahsetmek istiyorum size. Dağdan inmek sorun değil Uludağ bölgesinden çıkabilmek sorundu. Otobüsleri gören burası gar mı der. Ama bu kalabalık beni şöyle çok mutlu etti. Türkiye artık Kayak Kaymayı daha seviyor. Uludağ kendini çok güzel tanıtmış. Gelen Turistler İstanbul,  Ankara, İzmir, Muğla hatta Karadeniz'den bile vardi ama birde Türklerin yanı sıra kayak merkezinde bulunan Ruslar ve Fransızları görmek, turizmci olarak beni çok mutlu etti. Demek biz kumsalımız gibi artık dağlarımızı da kış turizmimizi de yabancı Turistlere satabiliyoruz. Bizi en çok gururlandıran bu oldu. Uludağ'ın kendini geliştirmesinden sonra yabancı Turistlerin tercih ettiği bir bölge olmuş olması..
Uludağ bölgesinde ise en büyük eksiklik kapalı otopark, dağa çıkarken yolu gösteren trafik işaretleri veya ok ve tabi kayak pistinde bulunması mecburi olan gene yolu gösteren oklar. Bunları tamamladılar mı? Uludağ bu işi alır götürür :)
umarım bu yazımı okuyan Uludağ da bulunan otelcilerden 1 kişi bu işe el atar çünkü bu Uludağ konusunda gelişmesinden ilk başta yapılması gereken işlerdendir diye düşünüyorum.

iyi Kayaklar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder