Lech & Zürs Arlberg / Avusturya


Avrupa sosyetesinin vazgeçemediği Avusturya’daki seçkin kayak merkezlerinde bahsedeceğim; Lech-Zürs ve St.Anton...
St.Anton, St.Christoph, Stuben, Lech, Oberlech ve Zürs’ten oluşan bölgenin adı ARLBERG. Bölgeler birbirine çok yakın Zürs ve Lech arası ise 4km.

Nasıl gidilir?
Zurich veya Munich’e varıldıktan sonra tren, otobüs veya taxi ile. Zurich ile Lech-Zürs arası 2 saat, Munich ile Lech-Zürs arası ise 3,5 saat.

Lech - Zürs veya Zürs - Lech arası taksi tutarı : 14,99€ 'dur.

Her gün farklı bir yer görüp kayak yapabilir ve lezzetli şık restoranlarda pek çok ünlü kişiyle yan yana yemek yiyebilirsiniz. Buraya genelde yakın çevre ülkelerden, oldukça zengin Alman, Avusturyalı, Hollandalı ve İtalyan kayak tutkunları geliyor.
Arlberg bölgesinde ücretsiz otobüs servisi bulunmaktadır. 

Türkler daha çok Arlberg bölgesinden Lech’i tercih ederler. Lech cıvıl cıvıl bir yerdir, gençlerin, barların, alışverişin bol olduğu bir yerdir. Konu Kayak ise Zürs & Lech Avusturya Alplerin en fazla kar yağan iki bölgesi, 280km aşan kayak alanı ve 11 teleferikli olmak üzere 84 lifte sahip. Lech birkaç yıl önce Avrupa’nın En Güzel Köyü seçilmiştir. Otellerin çoğu ultra lüks. Sezonda ise yer bulmak neredeyse imkansız. Otellerde çok sevimli dükkanlar da var. Merkezin en büyük dükkanı STROLZ. Burada kayak ile ilgili herşey ve kayak ile alakasız hersey var. Hatta kişiye özel kayak ayakkabısı tasarımları yapılıyor. Yaklaşık 600 Euro civarında bir tutari var. Lech ve çevresini 4-10 kişilik olabilen at arabaları kiralayarak gezmeyi ihmal etmeyin!

Oteller konusunda ise Zürs bölgesinin en iyi otel'i Zürserholf'dur. Lech Bölgesinin ise Arlberg oteldir. Mart aylarında daha çok Mercedes'in tanıtım günleri Lech-Alberg otelde oluyor.

Yemek rezervasyonu için…
  • Rotewand (fondue’cu otelden hemen istediğiniz gün için rezervasyon yaptırabilirsiniz)
  • Ice Bar Lech (şehre yakın bir uzaklık da ama dağda bulunuyor)
  • İlga Hotel ( bu otelin restoranın da fondue ve raclette’de çok iyi)
  • Numera 8 house
  • Hotel Tannenberg  (Schinitzel de super)iyi kayaklar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder