Mavi Yolculuk ve tatil merkezi GÖCEK

Göcekde bir Maviyolculuk...

Göcek'e gelmek istanbul'dan sadece 1,5 saatinizi alır. İstanbul'dan Dalaman'a uçuyorsunuz 1 saat, havalimanın'dan da sadece yarım saat uzaklık da bulunan bir cennet'den size bahsedeceğim... 

Tekneyle gezinmek için, taptaze esen rüzgârın, pırıl pırıl suların ve bol güneşin olduğu pek çok güzel yer vardır. Peki, öyleyse neden ille de Türkiye'nin Ege ve Akdeniz kıyıları seçilir? Nedeni, yalnızca tekneyle gezmek değildir, çünkü dünyanın pek çok kıyısında bu zevk tadılabilir; ancak, demir atıldıktan sonra yaşanılanlar önemlidir. Ege kıyıları boyunca koyların ıssızlığı, köylülerin samimiyeti, görülmesi gereken tarihsel yerler… Tüm bunlar Türkiye'yi deniz yoluyla dolaşmayı çok özelleştirir.
Bölgenin sahip olduğu ideal iklim koşulları, davet edici sular ve her biri kendine özgü güzellikte koy ve kıyılar, başka birçok hoş ve çekici özellikler, modern Türkiye'nin misafirperverliği ile Ege'nin ve Akdeniz’in Türkiye kıyıları, deniz yolculuğunu çok çekici hale getirmektedir.

Muğla ili 1124km kıyı uzunluğu içerisinde toplam 131 adet inci gibi koy barındırır. Fethiye körfezi içinde yer alan Göcek Koyları adeta dantel gibi işlenmiştir. Her kıvrımında ayrı bir güzellik, ayrı bir ahenk barındırır. Mavi ile yeşilin her tonunu görebileceğiniz Göcek Koylarının dünyada eşi benzeri yoktur.

Mavi Yolculuk sırasında, gulet tipi özel yapıdaki tekne ile pek çok yer gezilip görülebilir. Göcek’ten başlayan mavi turlar çeşitli seçenekler sunar. Bunlar herkesin katılabileceği ekonomik günlük tekne turlarının yanında uzun süreli her türlü konforun sunulduğu yatlarda olabilir. 

Hatsail Turizm Dünya yatçılık piyasasında övgüyle anılan ve sahibi olduğu delüks SIRIUS ve RIGEL yatlarının işletmeciliğinin yanı sıra, acentelik hizmeti verdiği diğer yelkenli ve motoryat türündeki yatlarla, kişilerin arzusuna göre Kuşadası’ndan Antalya’ya kadar Yunan Adaları’nı da kapsayan Mavi Yolculuk düzenlemekte ve ilgili hizmetleri vermektedir.
Her sabah saat 10:00 - 10:30 sularında çıkan günlük tur tekneleri Göcek'in eşsiz güzellikteki 6-7 farklı koyunda demirler. Öğle yemeğinin dahil olduğu turlar 18:00 - 18:30 civarında son bulur. Göcek koyları eşsiz doğası, yüzlerce koyu ile benzer yörelerden farklıdır. Her gün yeni bir koyda demirleyerek bütün bir yaz sezonunu ayrı koylarda geçirebilirsiniz. Göcek içerisinde toplam 850 yat kapasitesine sahip 4 marina bulunmaktadır. Bunun dışında Göcek koylarında günlük ortalama 2000 - 2500 yat dolaşmaktadır.


Göcek'de maviyolcuk başı veya sonu otel konaklaması talep ederseniz, tavisiye ettiklerimiz;
 • Fethiye Hillside
 • Swiss Otel Göcek (yeni adıyla D-Marin Resort)
 • Hilton Dalaman
 • D Maris (11 yaş altı çocuk almıyor)
Göcek, liman da gece geçirirseniz yapılacaklar...
 • Can restorantında yemek tavisiye edilir...
 • ADIVAR bar'da içki + nargile keyfi tavsiye edilir...
ON THE WIND OF A BLUE DREAM....
iyi tatiller...

2 yorum:

 1. Göcek içerisinde toplam 850 yat kapasitesine sahip 4 marina bulunmaktadır. Bunun dışında Göcek koylarında günlük ortalama 2000 - 2500 yat maviyolculuk.web.tr teknesi dolaşmaktadır.

  YanıtlaSil
 2. Mitsubishi Klima Yetkili Satış ve Servis Merkezi - Mitsubishi Heavy Industries
  İnverter, duvar, kanallı, kaset, vrf, salon, yer tavan ve multi tip klimalara ev ve ofisleriniz için uygun fiyata sahip olabilirsiniz.
  www.mitsubishiklima.com.tr
  #mitsubishiklima #mitsubishiklimalar #mitsubishiklimafiyatları

  YanıtlaSil