Yüzen Otel : MSC Divina

Yüzen Otel MSC Divina; Koca uçakların uçması yeteri kadar tuhaf değilmiş gibi, yüz bin tonluk cruise gemileri de suyun üzerinde duruyor. Tophane’den Karaköy’e sıralanan bu yüzen apartmanların içini merak ediyormusunuz? Ozaman her çarşamba günü sabah erken saatlerde limana gelecek ve akşam üstü saat 17:00'de liamandan ayrılacak olan MSC Divina gemisi yazımı okuyunuz.


Çocuk odasıydı, Havuzuydu, Kuaförüydü, Restoranıydı, Spa'sıydı, Spor Salonuydu, Dondurmacisiydi, Şekercisiydi derken yüzen şehir gibi olan bu geminin içinde binlerce yolcu ve personel, suların üzerinde oradan oraya gidiyor. Fiyord görüyor, Beyaz geceleri görüyor, kıtaları geziyor, yunusları görüyor, her gün başka şehre açıyor gözünü. Seyahatin her türlüsü güzel de, deniz seyahatinin başka bir keyfi olsa gerek dimi? Valiz açıp kapama derdi yok, check out saati derdi yok.

Bugün Msc Divina gemisi İstanbul'a geldi ve gemiyi gezme fırsatım oldu. 16 katlı gemi gez gez bitmiyor. İçinde farklı konseptlere sahip restoranlar, Kütüphane, Casino, Gece Kulübü, Tiyatrosu… ne ararsanız var. Geminin her yerinde karşınıza bir sanat eseri çıkabiliyor ve bunlar açık artırmayla satılıyor. 7 günlük bir seyahatte her dakikanızı dolu geçirmeniz mümkün yani. MSC gemilerinde 18 yaş altı çocuklar için sadece 50€ vergi alınıyor okadar yanı çocuklu aileler için 1 numaralı tatil seçeneği.

Cruise gemileriyle seyahat etmek ucuz bir şey değil, ancak gezi paketinizi aylar, hatta bir yıl öncesinden satın aldığınızda %50’ye varan indirimler elde edilebiliniyor. Benden size tavsiye acentaların çıktığı erken rezervasyon seçeneklerini bence her zaman takıp ederseniz çok daha karlı çıkarsınız tatillerden.
Açıkçası Antalyadaki veya güneydeki bütün aynı imkanları sağlayan otellere gitmektense çok daha çekici geliyor gemiyle gezmek. Tek seçenek fiyordlar değil elbette, yukarıda yazdığım gibi bunun Akdeniz’i, Uzak Doğu’su, Amerika’sı, beyaz geceleri var ama benim aklım hep Akdeniz'e gidiyor. Birgün İspanya, birgün Fransa, birgün İtalya bir taşta 3 kuş milası :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme