WYNN Las Vegas (hotel) / USA

3 kere Lasvegas'a gittim, ilk gittiğimde Wynn otel vardı ama yanındaki Encore daha yapılıyordu. Hatta klasik Türkler hep bir yorum yapar ya benimde yorumum merkezden çok uzakmış olmuştu. Son 2 gidişimde ise tercihim kesinlikle Wynn oldu ve herkese de tavsiyem kesinlikle Wynn olacaktır.

ilk geldiğimde ben Mirage - Las Vegas'da kaldım. Ny dışında otel odaları Amerikada hep geniş geniştir zaten. Mirage'in da odası geniş genişti yanı sorun yok. Ama Wynn hem çok temiz, hem otel otel hemde çok cici. Amerikadaki otel rezervasyonlarında kahvaltı hiç bir zaman dahil değildir bu kural sadece Avrupa için geçerlidir. Otel rezervasyonumuzu biz online bizim otel sistemlerimizden yaptık en uygun fiyatı orası verdi bu sefer. bu durum her zaman değişe biliyor tabiki... bizim tercihimiz Panaromic Room! çünkü manzarası daha iyi, daha seviyoruz o katı. Aslında odada çok vakit geçmiyor ama genede tercimizi Panaromic Room dan yapıyoruz. 

otel sisteminde bakarken eğer şansınıza RESORT FEE dahil seçeneği çıkar ise hemen onu alın, RESORT FEE demek; gym ve internet dahil demek oluyor. Ama yok ise otelden resepsiondan da alabiliyorsunuz bu paketi kişi başı 15 dolar günlük. (2015 Temmuz da ödenen ücreti yazıyorum).

Otel'in poker room'u diğer otellere nazaran bana küçük geldi ama oynayanların tercihi bu tip oluyormuş.
otelin içinde çok güzel restoranlar var;

  • SW : ''bezelyeli resimdeki tabak bu restorant'dan''
  • Chinese Restaurant
  • Country Club : pazar günleri jaz işliğinde brunch keyfi
  • Pool Restaurant : havuz başında ve her öğün yemek var
  • Allegra : Poker Room'un tam karşısında şahane bir pizzacı 'pizza resmi allegra'ya ait bir kare'GYM salonunda  bahsetmiştim güzel bir gym salonu içerinden bedava su ve meyve servisi bulunuyor.

SPA için ayrı bir ücret ama bu spa'ya en azından gezmek için bile olsa girilmeli.
KUAFÖR kesinlike tavsiye ederim, otelin biraz dışından çünkü hem Wynn otelin hemde Wynn Encore'un ortak kullandığı bir kuaför. (rezervasyon yapılmadan maalesef yer bulmak imkansız)
ASANSÖR'e binerken kapı kartınızı göstermeniz gerekiyor, bunun nedeni Vegas bir party şehri sadece emniyet açısından yapılıyor yani size güvensizlik v.s. gibi birşey değil.
HAVUZ'a da girerken kartınızı göstermeniz gerekiyor. Hafta sonu için bizim Türkiyedeki gibi yer tutmanızı tavsiye ederim. istediğiniz kadar havlu alabiliyorsunuz soru değil. Party şehri diyorumya, havuzu yüzmek için değilde serinlemek havuz içinde, ellerinde içkilerle muhabbet etmek için kullanıyorlar. ufak bir tavsiyem daha eğer havuzlu program yapmak istiyorsunuz sabah erkenden gidin ve 3 - 4 civarı kalkın çünkü havuz çok az pislene biliyor...

Vegas da yaşanan vegasta kalır....
iyi tatiller...

not: online sitelerden fiyat aldıktan sonra birde bizimle temasa girip teklif isteyin bizim hem acentalara özel kullandığımız otel sistemlerimiz var hemde oteller acentalara daha özel fiyatlar veriyorlar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder