Hotel Zürserholf - Zürs / Avusturya


Sene olmuş 2016 bi hesap yaptık 29 senedir bu otele geliyormuşuz. Otel aslında zincir bir otel değil. ama otel'in sahibinin çocukları ile yaklaşık aynı yaşlardayız. hersene gelerek görüşmüş olduk hatta arkadaş olduk. Şimdi oteli en büyük oğulları işletiyor. Küçükken kayak yapak uğruna biz 2 hafta gelirdik. Öyle bir geçer zamanki diyerek ben büyüdüm şimdi otelin koridorlarında kızım koşuyor.


Blog yazmaya başladığımda ilk yazım Londra ve 2. yazım Zürs & Lech Arlberg olmuştu. Ama bu blog Turizm günlüğüm ise neden otelleride anlatmayım dedim. Yukarıda ki kısa bir girişimden sonra size oteli anlatmak istiyorum. otel pek anlata anlata bitemeyecek gibi ama... Artık internet devrinde yaşıyoruz. Tripadvisor'dan otel hakkındaki yorumlar, yıldızlar ve puanlara bakmadan gidenimiz çok azdır. Otel 5 yıldızlı bir otel. Booking.com 'dan 9.7 puan almış, tripadvisordan winner plaketi almış. Aşağıda eklediğim resimden görebilirsiniz. 
Gelelim otelde neler var...
Otel tam pansiyon yani kahvaltı - öğle yemekleri ve akşam yemekleri dahil. otelde restoran'a erkekler ceketle girebiliyor. Akşamları güzel güzel giyinip yemeğe iniyoruz. Otel'de her gece bir organizasyon oluyor. Burda hafta Pazar başlıyor. Pazar akşamı otelde Wellcome kokteyl var, Hoşgeldin kokteyl'i. Pazartesi akşamı bizim şansımıza Avusturyalıların bayramı Karnaval'a denk geldik ve kostüm partysi vardı. Bu sene tema Disney idi. En çok çocuklar eğlendiler tabiki disney kostümleri ile..  Salı akşamı normal bir akşamdı ama önceki senelerde italya gecesi olurdu belki bu hafta karnaval olduğundan olmadı. Çarşamba gecesi balık büfesi vardı, perşembe gecesi çiftlik gecesi ve cuma akşamı ise tatlı büfesi oluyor. Bu gece yarın gece derken bir bakıyoruz dolu dolu 1 haftalık tatilimiz bitmiş ve dönüş zamanı gelmiş oluyor.

Öncelikle kayak bölgesinde olduğundan kayak bölümüne geçmek istiyorum. Kayak bakımından çok avantajlı, kocaman bir kayak odası var. Arlberg bölgesinin en iyi kayak satan mağazası Strolz kayak odasını işletiyor yani kiraladığınız kayaklarınız en son model ve tertemiz. Hatta satın almak istiyorsanız kayaklarınızı 3 gün bedava deneyip sıfır'ını alabiliyorsunuz. Kayak ayakkabısı dolapları ısıtmalı. Kayak odasındaki mağazasında aklına gelebilecek kayakta yanınızda gerekli çoğu gereç satılıyor. Otel kayak pistine direk çıkıyor. Skipass otel'in resepsiyonundan da temin edile biliniyor.

Otelde spor severler için gym de bulunuyor. 1. katta bulunan spor salonu tüm otelde konaklayan misafirlere açık. Amerikan otellerinde olduğu gibi ekstra bir ücret ödemeye gerek yok. Spor salonunun tam yanında ise kocaman bir tenis kortu bulunuyor. spor severler derken her tür spordan bahsediyordum. Tenis maçı yapmak istiyorsanız resepsiyona müsaitlik zamanını sormanızda yarar var. Spor salonu ve tennis kortu varsa tabiki akla gelen kocaman bir yüzme havuzuda var. çocuklar kayak sonrası havuz sayıklayarak otele dönüyorlar. Havuz ve etrafı sürekli temizleniyor ıslak yerler sürekli temizleniyor.
Peki minik dostlarımız, çocuklarımız! İşte otelin en güzel yerine geliyorum. Dadınızı yanınızda götürmenize gerek yok. Otel size çocuklarınıza siz kayaktayken veya yemekteyken çocuklarınızın başında duracak, yemek yerken yardımcı olacak, babysitter/çocuk bakıcısı organize ediyor. 3 senedir bu şekilde yararlanarak gidiyorum ve gelen ablalardan kızımda annesi olarak bende çok mennunuz. Şeçilmiş tecrübeli kişiler çalışıyor. Çocuklar için çok güzel oyuncaklarla dolu kocaman bir oyun odası bulunuyor. sabah - akşam kapısı hep açık ve içeride görevli oluyor.  Çocuklar burda oynarken kresh gibi ortam yaşıyorlar, tatil arkadaşı ediniyorlar. resimler yapıyorlar, müzik dinliyorlar, kitap okuyorlar. Çocukla seyahatlerde olması gereken en önemli noktanın da oyun odası olduğunu düşünüyorum zaten. 

Ve avusturya'nın olmazsa olmazlarından biri Fondue! sakın sakın yemeden dönmeyin!!! isterseniz otelde bunun sevisi veriliyor. Öğlen yemeklerinde çocuklarınız sizinle beraber yemek salonunda yemek yiye bilirler. onlara özel çocuk menüsü veriliyor. Akşam yemekleri ise onların 1. katta bulunan oyun odasının yanında özel yemek salonunda oluyor saat 18:00 de çocukların yemek salonunun kapısı açılıyor. Çocuklar yemeklerini yedikten sonra biraz daha oyun odasında oynayıp artık yatmaya geçerken anne ve baba saatı başlıyor ve büyükler aşağı yemeğe iniyorlar. 

Bu arada isterseniz odanızda da yemeğinizi veya kahvaltınızı alabilirsiniz. Odanızda şöminenizi yakıp kar yağışına karşı oturup neden olmasınki... 

Otelde yok yok derken son 3 senedir eklenen en güzel özelliği yazmadan geçemeyeceğim. Otel kocaman bir spa merkezi ekledi. Yani kayak yapmıyorsanız bile otele gelebilirsiniz. 5 yıldızlı bir spa merkezinde gününüzü gecire bilirsiniz. Sauna, Solaryum, masaj, buhar, jakuzi, soğuk havuz (sauna sonrası), dinlenme salonu, yüz bakımı yok yok yani servis de servis dolu dolu bir gün geçire bilirsiniz. 

Bu tatilde günler nasıl geciyor.
sabah kalkıyoruz, kahvaltıya iniyoruz kayak okulu 9:15 de başlıyor. 9:00 otelden araç kalkıyor ve kayak okulu bölümüne götürüyor.
Kayak okuluna gitmeyenler için ise otelin tam yanında lift var 'seekopt' ordaki liften yukarı çıkarak kayak yapmaya başlıyoruz. 
Öğlen arası 12-2 arası oluyor kayarak otele geliyoruz öğle yemeğimizden sonra gene araç kayak okuluna gidicekleri okul servisi gibi götürüyor. Ve gene kayak... saat 3:30-4:00 e kadar güzelce kayak yapıldıktan sonra otele gelinip lobby de çay saatinden sonra havuz faslı başlıyor. Çocuklar ile beraber havuz'a... Yorucu bir havuz ve jakuzi sonrası çocukların banyoları yapılır ve tertemiz giyinirler hop olar oyun odasına ordan yemeğe geçerken anne ve babalar ise spa da keyif yapmaya geçerler...  işte güzel bir tatil öyküsü ve muhteşem bir otel'i sizle paylaştım. Otel'in satılı internetten de oluyor ama herzaman  yazdığım söylediğim gibi oteller acentalara özel fiyat veriyorlar tatil planınızı yaparken acentanızdan dan fiyat isteyin... 

çocukla seyahatler çok önemli, en önemli nokta temizlik sonrasında ise çocuklar için eğlence çocuk odası vs. geliyor. yoksa gidilen tatil hem ebeveyn'lere hemde çocuklara zor geçiyor. bu oteli her kese çocuklu, bekar, evli, yaşlı, genç, kayak yapan veya yapmayan herkese tavsiye ediyorum.... 

#çocuklargeziyorum
#çocuklaseyahat
#çocuklatatil
#hatsaililezürs
#çocuklakayaktatili
#hatsaililekayatatili

otelin instagram da anlatırken eklediğim resimlerin altın yukarıda yazdığım hastagleri kullandım.

otele gelmek çok kolay, otelden araç ayarlatıyoruz Zürich havalanından çocuk koltukları ile otelin araçları bizi karşılıyor. 2 saatlik bir araba yolcuğu ile isviçreden avusturyaya geçiyoruz.

1 yorum:

  1. Avusturya seyahati ve oteller için ünlüdür. Blogunuzun otel hakkında güzel bilgiler vermek . Blogunuz çok bilgilendirici ve yararlı. paylaşımı şaşırtıcı bilgiler için tahnks.
    Viyana Havalimanına Yakın Oteller

    YanıtlaSil